راهنمای افزونه دیدئو

+ افزونه دیدئو چیست و چه کاری انجام می‌دهد؟

افزونه دیدئو، بر روی مرورگر دسکتاپ نصب می‌شود و به کمک آن می‌توانید ویدئوهای یوتیوب را به سادگی از طریق سرچ در مرورگر دسکتاپتان، تماشا کنید. این افزونه به صورت خودکار لینک‌های یوتیوب را به لینک دیدئو‌ی همان ویدئوها تبدیل می‌کند؛ در نتیجه با کلیک بر روی لینک یوتیوب وارد صفحه‌ی دیدئو می‌شوید و همان ویدئو را بدون نیاز به فیلترشکن می‌توانید تماشا کنید.

افزونه دیدئو را چگونه می‌توانم بر روی مرورگر کروم نصب کنم؟

ساده‌ترین و سریع‌ترین راه، استفاده از Chrome web store است. می‌توانید از همین‌جا کلیک کنید و وارد صفحه‌ی کروم استور شوید.

با کلیک بر روی لینک بالا، وارد صفحه‌ی افزونه دیدئو در کروم استور می‌شوید. مطابق تصویر  پائین، ابتدا بر روی دکمه‌ی Add to Chrome کلیک کنید.

راهنمای افزونه دیدئو

سپس مانند تصویر پائین، پنجره‌ی جدیدی باز می‌شود که کافیست بر روی Add Extension کلیک کنید.

راهنمای افزونه دیدئو

اکنون افزونه دیدئو بر روی مرورگر کروم شما نصب شده است. حال برای اطمینان کافیست نگاهی به قسمت بالای مرورگر بیاندازید. درصورت نصب افزونه، لوگوی دیدئو دیده‌خواهدشد.

اکنون می‌توانید موضوعی را در مرورگرتان جست‌وجو کنید. کنار لینک‌های یوتیوبی که در تب ویدئوها وجود دارند، همانند تصویر زیر، لوگوی دیده ظاهر می‌شود. حالا با کلیک بر روی لینک‌های یوتیوب، می‌توانید ویدئوها را بدون نیاز به فیلترشکن از طریق دیدئو تماشا کنید.

افزونه دیدئو را چگونه می‌توانم بر روی مرورگر فایرفاکس نصب کنم؟

ساده ترین راه برای نصب افزونه دیدئو بر روی مرورگر فایرفاکس از طریق صفحه افزونه‌های فایرفاکس (AMO) است. می‌توانید از طریق دکمه پایین، وارد صفحه افزونه‌های فایرفاکس شوید.

 

پس از کلیک بر روی دکمۀ بالا، وارد صفحه‌ی افزونه دیدئو می‌شوید. اکنون، همانند تصویر زیر بر روی دکمۀ Add to Firefox کلیک کنید.

بعد از اینکه افزونه دانلود شد، پنجره‌ای مانند تصویر زیر باز می‌شود، کافیست بر روی Instal کلیک کنید تا افزونه به صورت کامل بر روی مرورگرتان نصب شود.

برای اطمینان از نصب صحیح افزونه، کافیست مانند مراحلی که اینجا گفته شد عمل کنید و از تماشای ویدئوهای یوتیوب لذت ببرید.

افزونه دیدئو را چگونه می‌توانم بر روی مرورگر اپرا نصب کنم؟

ابتدا وارد مرورگر اپرا شوید، سپس افزونه دیدئو را به کمک دکمۀ پائین دانلود کنید: 

پس از کامل شدن دانلود، وارد setting مرورگر اپرای خود شوید و بخش Extensions را انتخاب کنید.  فرآیند به ترتیب در تصاویر زیر نشان داده شده است:

حال با پنجره‌ای مشابه تصویر پایین روبه‌رو می‌شوید.  دکمه نصب (Install) را انتخاب کنید.

اگر نصب درست انجام شده باشد، لوگوی دیدئو در گوشه سمت راست نوار ظاهر می‌شود. برای اطمینان از نصب صحیح افزونه کافیست مانند مراحلی که اینجا گفته شد عمل کنید و از تماشای ویدئوهای یوتیوب لذت ببرید.

افزونه دیدئو را چگونه می‌توانم بر روی مرورگر سافاری نصب کنم؟

ابتدا لازم است فایل افزونه با فرمت zip را به کمک دکمه پائین دانلود کرده و از حالت فشرده خارج کنید.

در مروگر خود، وارد بخش Develop شوید و از آنجا گزینۀ Show Extension Builder را مطابق تصویر زیر انتخاب کنید:

افزونه دیدئو برای مرورگر سافاری

صفحه‌ای مطابق تصویر زیر باز خواهد شد، در این مرحله، علامت + گوشه سمت چپ پایین صفحه را انتخاب و از آنجا روی گزینه Add Extension کلیک کنید.

راهنمای افزونه دیدئو سافاری

پس از انتخاب گزینه Add Extension، حال باید آدرس فایلی که پوشه .zip را در مرحله اول آنجا دانلود کردید، بیابید و انتخابش کنید؛ مطابق تصویر زیر.

پس از انتخاب افزونه دیدئو، مطابق تصویر زیر، روی دکمه اجرا (run) کلیک کنید و رمز خود را وارد کنید تا افزونه نصب شود:

راهنمای افزونه دیدئو سافاری

برای اطمینان از نصب صحیح افزونه کافیست مانند مراحلی که اینجا گفته شده، عمل کنید و از تماشای ویدئوهای یوتیوب لذت ببرید.

ویدئوهای یوتیوب موجود در وبسایت‌های مختلف را چه‌طور می‌توانم تماشا کنم؟

اگر افزونه دیدئو بر روی مرورگرتان نصب باشد، ویدئوهای یوتیوب یا ویمئوی embed شده بر روی سایر وب‌سایت‌ها که به صورت عادی بدون فیلترشکن قابل مشاهده نیستند را می‌توانید به راحتی از طریق نمایش‌دهنده دیدئو تماشا کنید.

پاسخ پرسش‌هایم را در راهنمای افزونه نیافتم!

در صورتی‌که پاسخ پرسش شما در موارد بالا یافت نشد، می‌توانید پرسش‌تان را به آدرس ایمیل feedback@dideo.ir ارسال کنید. همکاران ما پاسخ‌گوی شما هستند. 

ورود به دنیای ویدئوها