راهنمای اپلیکیشن دیدئو

چرا اپلیکیشن دیدئو را نصب کنم؟

برای تماشای ویدئوهای دیدئو در گوشی‌های تلفن همراه‌تان، پیشنهاد می‌کنیم از اپلیکیشن دیدئو استفاده کنید. با استفاده از این اپلیکیشن، به سادگی می‌توانید با گوشی همراه خود لینک‌های یوتیوب و ویمئو را بدون نیاز به فیلترشکن باز کنید و در میان میلیاردها ویدئو از پلتفرم‌های مختلفی مثل آپارات، دیدستان، یوتیوب، نماشا، تد و ویمئو  جست‌وجو کنید.

چگونه می‌توانم اپلیکیشن دیدئو را دانلود کنم؟

 

اپلیکیشن دیدئو را به صورت مستقیم یا مایکت، به کمک دکمه‌های پائین، می‌توانید دانلود کنید:

برای دانلود اپلیکیشن هزینه‌ای باید پرداخت کنم؟

دانلود اپلیکیشن دیدئو رایگان است. بعد از دانلود  و نصب اپلیکیشن، برای دانلود ویدئوها نیاز است که حق اشتراک پرداخت کنید. 

می‌توانم ویدئوهای اپلیکیشن را دانلود کنم؟

بله امکان دانلود ویدئوها از اپلیکیشن دیدئو فراهم شده است. 

جست‌وجو و تماشای ویدئوهای دیدئو به وسیله‌ی گوشی همراه، چگونه انجام می‌شود ؟

برای دسترسی آسان به محتوای ویدئویی پلتفرم‌های مختلف از طریق گوشی همراه، ابتدا باید اپلیکیشن دیدئو را نصب کنید؛ سپس می‌توانید علاوه‌بر جست‌وجوی مستقیم از طریق اپلیکیشن دیدئو، در مرورگر تلفن همراه خود نیز جست‌وجو کنید. در این حالت موضوع مورد نظرتان را جست‌وجو می‌کنید و مانند تصویر پایین نتیجه‌ی دلخواهتان را انتخاب می‌کنید. در این مرحله اگر تنظیمات اپلیکیشن دیدئو بر روی تلفن همراه به درستی انجام شده باشد، نمایش ویدئوی انتخابی از طریق دیدئو به‌عنوان یک گزینه پیشنهاد داده می‌شود.

با انتخاب لوگوی دیدئو، می‌توانید ویدئوهای یوتیوب و آپارت را به سادگی از طریق اپلیکیشن دیدئو، تماشا کنید.

راهنمای اپلیکیشن دیدئو

به این منظور، هم می‌توانید از ویدئوی آموزشی نصب اپلیکیشن کمک بگیرید و همچنین می‌توانید از مسیر زیر استفاده کنید. به این نکته توجه کنید که در گوشی‌ها‌ی مختلف امکان دارد این مسیر متفاوت باشد؛ اما اصول کلی فرق چندانی ندارد.

Settings –> Apps –> Manage apps –>dideo app –> Set as default –> Go to supported URLs –> Always in this app

زیرنویس ویدئوها در دیدئو چگونه فعال می‌شود؟

ویدئوهایی که در دیدئو نمایش داده‌ می‌شوند، اگر در منبع اصلی زیرنویس داشته باشند، در دیدئو نیز زیرنویسشان قابل نمایش است. برای فعال کردن کافیست همانند تصویر پایین، بر روی علامت گوشه‌ی سمت راست بالای ویدئو ضربه بزنید. پنجره‌ای باز می‌شود که از طریق آن می‌توانید زیرنویس ویدئو را انتخاب کرده و فعال نمائید.

راهنمای اپلیکیشن دیدئو
ویدئوها با چه کیفیتی نمایش داده می‌شوند و چگونه می‌توانم کیفیت دل‌خواهم را انتخاب کنم؟

در حال‌حاضر، امکان تماشای ویدئوها با کیفیت 360 و 720 مهیاست. برای انتخاب کیفیت مورد نظرتان کافیست همانند تصویر پایین، بر روی علامت گوشه‌ی سمت راست بالای ویدئو ضربه بزنید؛ پنجره‌ای باز می‌شود که از طریق آن می‌توانید کیفیت ویدئو را انتخاب کنید.

راهنمای اپلیکیشن دیدئو
سرعت پخش ویدئو در اپلیکشن چگونه قابل تغییر است؟

شما می‌توانید سرعت نمایش ویدئوها را تغییر دهید؛ کافیست همانند تصویر پایین، بر روی علامت تنظیمات، گوشه‌ی سمت راست بالای ویدئو ضربه بزنید. پنجره‌ای باز می‌شود که از طریق آن می‌توانید سرعت نمایش ویدئو را تغییر دهید.

راهنمای اپلیکیشن دیدئو
امکان به اشتراک گذاشتن ویدئوهای دیدئو وجود دارد؟

بله، شما می‌توانید با ضربه زدن بر روی علامت “اشتراک‌گذاری” مطابق تصاویر پایین، ویدئو مورد نظرتان را با دوستان خود در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

راهنمای اپلیکیشن دیدئو
آیا می‌توان نتایج جست‌وجو را فیلتر کرد؟

بله، هنگامی که بر روی “علامت جستجو” ضربه می‌زنید، صفحه‌ی جست‌وجو باز می‌شود. همانند تصویر پایین می‌توانید از طریق علامت فیلتر، نتایج جست‌وجوی خود را فیلتر کنید تا تنها در بین پلتفرم یا پلتفرم‌های مورد نظر شما جست‌وجو صورت بگیرد.

راهنمای اپلیکیشن دیدئو
چگونه می‌توانم ویدئوهای یوتیوب را از طریق اپلیکیشن دیدئو تماشا کنم؟

دیدئو تماشای ویدئوهای یوتیوب بدون نیاز به فیلترشکن را فراهم کرده است، شما از سه طریق به‌وسیله اپلیکیشن دیدئو می‎توانید ویدئوهای یوتیوب را تماشا کنید:

  • در روش اول، اگر تنظیمات اپلیکیشن دیدئو بر روی تلفن همراه به درستی انجام شده باشد، نمایش ویدئوی انتخابی از طریق دیدئو به‌عنوان یک گزینه پیشنهاد داده می‌شود. به تصویری که در پایین آمده توجه کنید.
  • در روش دوم، می‌توانید لینک یوتیوب را کپی کنید و مستقیم آن را در قسمت جست‌وجوی اپ قرار دهید و ویدئو مورد نظرتان را جست‌وجو کرده و تماشا کنید.
  • سومین و ساده‌ترین راه این است که روی لینک یوتیوب انگشتتان را نگه دارید؛ همانند تصویر پایین، پنجره‌ای باز می‌شود. با انتخاب Share link، دیدئو پیشنهاد داده می‌شود و با انتخاب آن می‌توانید به سادگی ویدئوهای یوتیوب را از طریق دیدئو تماشا کنید.
امکان دسترسی به کانال‌های یوتیوب از طریق دیدئو وجود دارد؟

بله، شما می‌توانید نام کانال‌های مورد نظرتان را در قسمت جست‌وجو به شکل “نام کانال : channel ” وارد و سپس جست‌وجو کنید، همانند تصویر. از این طریق به تمام ویدئوهای آن کانال دسترسی خواهید داشت. به‌علاوه، هنگامی که ویدئویی را در دیدئو تماشا می‌کنید، همانند تصویری که در زیر آمده،  کانال مربوط به آن ویدئو نیز قابل دسترس است و می‌توانید سایر ویدئوهای همان کانال را مشاهده کنید.

از آپدیت‌های جدید اپلیکیشن چگونه مطلع شوم؟

هربار که اپلیکیشن دیدئو به‌روزرسانی می‌شود، از طریق نوتیفیکیشن مطلع می‌شوید؛ اگر نوتیفیکیشن گوشی‌ همراهتان غیر فعال است، می‌توانید از طریق منویی که در گوشه سمت چپ و بالای اپلیکیشن قرار دارد، از آخرین نسخه‌ی در دسترس اپ مطلع شوید و اگر تمایل داشتید، اپلیکیشن دیدئو را به‌روز نمائید. به تصاویری که در پایین آمده توجه کنید.

آیا می‌توان در اپلیکیشن دیدئو بازخورد (فیدبک) ثبت کرد؟

ما همیشه از شنیدن نظرات و پیشنهادات شما خوشحال می‌شویم. برای ثبت بازخورد می‌توانید از دو طریق عمل کنید:

  • شما می‌توانید از طریق منوی گوشه‌ی بالا و سمت چپ اپ، وارد بخش بازخورد شوید. به تصویر دقت کنید.
  • به‌علاوه، در هر صفحه‌ای از اپلیکیشن که هستید، از قسمت پایین صفحه گوشه سمت چپ، روی دکمه بازخورد ضربه بزنید، مشابه تصویر زیر:
پاسخ پرسش‌هایم را در صفحۀ راهنمای اپلیکیشن دیدئو نیافتم!

در صورتی‌که پاسخ پرسش شما در موارد بالا یافت نشد، می‌توانید پرسش‌تان را به آدرس ایمیل feedback@dideo.ir ارسال کنید. همکاران ما پاسخ‌گوی شما هستند. 

ورود به دنیای ویدئوها: