پلی لیست

تماشای ویدئوهای یوتیوب طرفداران خاص زیادی دارد. با این حال در برخی کشورها از جمله ایران، تماشای محتوای این سایت با محدودیت‌هایی همراه است. تیم دیدئو با رعایت قوانین کشور ایران به کمک الگوریتم‌های هوش مصنوعی تماشای یوتیوب بدون فیلترشکن را برای ایرانیان فراهم کرده است. در این بخش از بلاگ دیدئو، به معرفی تغییرات نسخه جدید موتور جستجوی دیدئو، شامل اضافه شدن پلی لیست و کانال های یوتیوب در نتایج جستجو و … می‌پردازیم. 

داستان اضافه شدن پلی لیست و کانال به نتایج جستجو و تغییرات پخش‌کنندۀ دیدئو (player):

قبلا در مورد چند نمونه از امکانات دیدئو که به درخواست مخاطبان دیدئویی به دیدئو اضافه کرده بودیم، مانند نحوه کسب درآمد در دیدئو، افزونۀ دیدئو برای تماشای ویدئوهای یوتیوب بدون فیلتر شکن، محدود کردن جستجوها به یوتیوب، آپارت و… در نتایج جستجو مطالبی را ارائه داده‌ایم. این‌بار در پی درخواست‌های شما دوستان گرامی بر مبنای اضافه شدن پلی لیست و کانال ها در نتایج جستجو دیدئو ، دوستان ما در تیم فنی، این بخش‌ها را راه اندازی کرده‌اند. در ادامه نحوه استفاده از این امکانات را به کمک چند تصویر شرح خواهیم داد.

تغییرات جدید پخش‌کنندۀ دیدئو (player)

در نسخۀ جدید دیدئو، پخش کننده (player) دیدئو تغییرات اساسی داشته است. از جملۀ این تغییرات می‌توانیم به تغییر در سایز پخش کننده اشاره کنیم.یکی دیگر از تغییرات در این صفحه مربوط به بخش زیرنویس ویدئوهاست. همچنین شما می‌توانید همزمان با تماشای ویدئوی مد نظرتان به پلی لیست و یا کانال مربوط به آن ویدئو نیز دسترسی داشته باشد.

ما قبلا در مورد نحوه فعال سازی زیرنویس‌های یوتیوب در دیدئو توضیحات کاملی را ارائه کرده‌ایم که می‌توانید در اینجا آن را ببینید: فعال سازی زیرنویس در دیدئو. در نسخه جدید، اگر ویدئویی زیرنویس داشته باشد، باکس زیرنویس مطابق تصویر زیر، به صورت توپر و به رنگ خاکستری، در صفحه پخش کننده، نمایش داده می‌شود:

در صورتی که ویدئو زیرنویس نداشته باشد، بعد از چند ثانیه از انتخاب گزینۀ زیرنویس، باکس زیرنویس از رنگ خاکستری تهی خواهد شد که نشان دهندۀ عدم وجود زیرنویس برای ویدئوی مد نظر شماست.

زیرنویس ویدئوها در اپلیکیشن دیدئو چگونه فعال می‌شود؟

ویدئوهایی که در دیدئو نمایش داده‌ می‌شوند، اگر در منبع اصلی زیرنویس داشته باشند، در دیدئو نیز زیرنویسشان قابل نمایش است. برای فعال کردن کافیست همانند تصویر پایین، بر روی علامت گوشه‌ی سمت راست بالای ویدئو ضربه بزنید. پنجره‌ای باز می‌شود که از طریق آن می‌توانید زیرنویس ویدئو را انتخاب کرده و فعال نمائید.

راهنمای اپلیکیشن دیدئو

نحوه دسترسی به پلی لیست های یوتیوب در دیدئو

برای دسترسی به پلی لیست های یوتیوب ابتدا وارد سایت دیدئو شوید. کلیدواژۀ مدنظرتان را مطابق تصویر زیر در نوار جستجوی دیدئو وارد کنید، ما اینجا نام استاد “شجریان” را وارد کرده‌ایم:

در گام بعدی، پس از آنکه صفحه نتایج برای شما به نمایش گذاشته شد، می‌توانید پلی لیست مد نظر خود را از میان نتایج جستجو انتخاب کنید. به این نکته توجه کنید که تفاوت تصویر بند انگشتی پلی لیست ها و ویدئوهای دیگر در این است که در سمت راست تصویر پلی لیست، علامت پلی لیست به صورت همبرگری و خاکستری رنگ به همراه علامت + نمایش داده می‌شود.

پلی لیست های یوتیوب

در نمایش ویدئوها به صورت پلی لیست، پس از آنکه یک ویدئو از یک لیست نمایش داده شد، ویدئوی بعدی به صورت اتومات برای به شما نمایش درخواهد آمد، هچنین شما می‌توانید مطابق تصویر زیر، به لیست ویدئوهای یک پلی لیست دسترسی داشته باشید:

پلی لیست های یوتیوب

نحوه دسترسی به کانال‌های یوتیوب در دیدئو

شما می‌توانید نام کانال‌های مورد نظرتان را در قسمت جست‌وجو به شکل “نام کانال : channel ” وارد و سپس جست‌وجو کنید، همانند تصویر. از این طریق به تمام ویدئوهای آن کانال دسترسی خواهید داشت. به‌علاوه، هنگامی که ویدئویی را در دیدئو تماشا می‌کنید، همانند تصویری که در زیر آمده،  کانال مربوط به آن ویدئو نیز قابل دسترس است و می‌توانید سایر ویدئوهای همان کانال را مشاهده کنید.

در صورت مواجهه با هرگونه پرسش، لطفا از طریق راه‌های ارتباطی که در انتهای این صفحه درج شده است با ما در تماس باشید، و یا از طریق صفحه تماس با ما، پیشنهادات خود را برای ما ارسال کنید.

ورود به دنیای ویدئوها:

Related Post

4 Comments

Comments are closed.